Komu mówimy o latexie?

Polecane, Styl życia

Kto wie o naszym zainteresowaniu latexem? To zazwyczaj tylko najbliższe osoby czy jednak większe grono osób? Wyniki ankiety.

Czy zastanawialiście się kiedyś o tym kto wie o waszym zainteresowaniu latexem? Z pewnością tak. Część osób traktuje to jako rzecz bardzo osobistą i raczej nie dzieli się z nikim taką informacją. Inni z kolei powiedzą o tym (a może nawet to ich wspólne zainteresowanie) tylko najbliższym osobom. W końcu jest grupa osób, która zupełnie się z latexem nie ukrywa – robi zdjęcia i wrzuca je na przykład na media społecznościowe.

Jak zatem wygląda ogólny obraz? Zadaliśmy osobom noszącym latex pytanie o to, kto wie o ich zainteresowaniach lub ich guście. Oto wyniki na to pytanie z  ponad 100 odpowiedzi:

Okazuje się, że najwięcej osób – 44% – dzieli swoje zainteresowanie głównie z partnerką/partnerem. Pozostałe osoby są bardzo podzielone. Kilkanaście osób trzyma ten fakt w sekrecie tylko dla siebie, ale również kilkanaście procent w ogóle nie ukrywa swojego pozytywnego zdania na temat latexu. Są też osoby gdzieś pomiędzy, u których głównie najbliżsi znajomi lub rodzina wiedzą.

Okazuje się zatem, że w zdecydowanej większości latex jest tematem o którym rozmawiamy w związkach. To bardzo pozytywny wniosek, gdyż właśnie przestrzeń związku jest tą, w której powinniśmy dzielić się swoimi zainteresowaniami i wspólnie z nich korzystać. Jak widzieliśmy w innych wynikach, może to być ważna kwestia dotycząca nie tylko kwestii odczuć fizycznych, ale także własnego postrzegania siebie, poczucia atrakcyjności i spełnienia. Niemniej ważne jest też poczucie akceptacji.

Temat latexu – choć cały czas uznawany niekiedy za kontrowersyjny – cechuje się zróżnicowanym podejściem i każdy ma na niego swój „pomysł”. Trzeba pamiętać, że nie każdy ma możliwość powiedzenia rodzinie czy znajomym, a już tym bardziej pokazania się publicznie. Najważniejsze jednak jest to, by postępować zgodnie z własnymi możliwościami, odczuciami i gotowością do kolejnych etapów. Jeśli nie czujemy się na siłach (z różnych powodów) na zrobienie kolejnego kroku, to warto tę sprawę przemyśleć i zapytać zaufaną osobę. Latex pojawia się jednak coraz częściej u przeróżnych osób na przeróżnych okazjach. To oznacza, że latex będzie stopniowo „odczarowywany” i każdy będzie mógł o nim coraz śmielej mówić.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Zostawiacie to dla siebie czy krok po kroku wychodzicie z latexem w świat? A może już od samego początku nie ukrywaliście swoich zainteresowań? Dajcie znać w komentarzach!

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
14.09.2023 20:52

Witam ja używam tylko z żoną i mam konto na instagramie narazie z nikim o tym nie rozmawiałem

Piotr
Piotr
25.09.2023 21:21
Reply to  MrLatexDave

Bardzo chciałbym

Lampion
Lampion
15.09.2023 00:16

„To oznacza, że latex będzie stopniowo „odczarowywany” i każdy będzie mógł o nim coraz śmielej mówić.” – prawda, ale póki co sama jego ekskluzywność czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym.