Latex u Versace – kolekcja wiosna-lato 2022

Świat

Świat mody po raz kolejny miał przyjemność gościć wielkich projektantów, prezentujących latex w swojej kolekcji. Tym razem nową kolekcję wiosna-lato 2022 zaprezentował dom mody Versace.

Wszyscy pamiętamy świetną latexową kolekcję jesień-zima 2020/2021 od francuskiego YSL, zaprezentowaną półtora roku temu w Paryżu. Tym razem z bardzo ciekawą kolekcją przychodzi włoski dom mody Versace. Podczas tegorocznego Milan Fashion Week we wrześniu 2021 w Mediolanie, Donatella Versace zaprezentowała swoją nową kolekcję wiosna-lato 2022.

Pokaz otworzyła piosenkarka i artystka Dua Lipa, która jednocześnie jest dla projektantki muzą. Na wybiegu mogliśmy zobaczyć także takie postaci jak Naomi Campbell, Gigi Hadid, Irina Shayk, Precious Lee i Lourdes Leon. Cały pokaz to aż 80 różnych stylizacji, który umownie można podzielić na dwie części. Pierwsza z nich jest nieco bardziej elegancka – marynarki, garsonki, garnitury, dzwony i inne. Druga część to już kolekcja typowo letnia, w której królują wakacyjne i jasne kolory oraz kroje. W obu tych częściach i pośród gwiazd na wybiegu pojawia się latex. Stanowi on główną część całej stylizacji lub jest wpleciony jako jej element składowy. Versace prezentuje latexowe sukienki, spódnice oraz topy. Niejednokrotnie pojawiają się także latexowe chusty na głowę! Całość występuje w szerokiej gamie kolorystycznej – od klasycznej czerni, po jasne i neonowe barwy. Na koniec pokazu zza kulis wyszła sama Donatella Versace, której towarzyszyła ponownie Dua Lipa. Donatella na tę okazję założyła… latexową sukienkę w klasycznej czerni. To pokazuje, że latex stanowi bardzo ważny element całej kolekcji.

Modelka: Imaan Hammam, Fot.: youtube.com/Versace

Przy okazji artykułu z pokazu YSL pojawiło się pytanie, czy latex zobaczymy w modzie męskiej. Versace daje nam odpowiedź pozytywną, bo w kolekcji pojawia się chociażby męski latexowy t-shirt! Wydaje się, że jest już tylko kwestią czasu aż będą to dużo większe latexowe pokazy mody męskiej.

Poniżej prezentujemy cały pokaz oraz wybrane stylizaje, w których pojawił się latex. A Wy jak oceniacie dzieło Donatelli oraz przyszłość latexu na wybiegach? Podzielcie się opiniami w komentarzach!

Modelka: Sora Choi, Fot.: Alessandro Lucioni / Gorunway.com
Modelka: Mica Argañaraz, Fot.: Alessandro Lucioni / Gorunway.com
Modelka: Mila van Eeten, Fot.: Alessandro Lucioni / Gorunway.com
Modelka: Gigi Hadid, Fot.: Alessandro Lucioni / Gorunway.com
Modelka: He Cong, Fot.: Alessandro Lucioni / Gorunway.com
Modelka: Mario Lopez, Fot.: Alessandro Lucioni / Gorunway.com
Modelka: Rianne van Rompaey, Fot.: Alessandro Lucioni / Gorunway.com
Modelka: Cara Taylor, Fot.: Alessandro Lucioni / Gorunway.com
Modelka: Imaan Hammam, Fot.: Alessandro Lucioni / Gorunway.com
Modelki: Donatella Versace & Dua Lipa, Fot.: Alessandro Lucioni / Gorunway.com
Donatella Versace, Fot.: instagram.com/donatella_versace

Latex

Versace

5 4 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments