Dlaczego ludzie noszą latex? Wyniki ankiety

Styl życia

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego ludzie noszą latex? Co jest w nim takiego intrygującego? W tej kwestii oddaliśmy głos Wam i dzisiaj nadszedł czas przekazać go światu. Oto pierwsze wyniki naszej ankiety i odpowiedź na pytanie „Dlaczego ludzie noszą latex?”.

W połowie grudnia 2021 roku zapytaliśmy Was o opinie na temat latexu – czy się nim interesujecie, czy go nosicie i jak go w ogóle postrzegacie. Wasze odpowiedzi pozwolą wyjaśnić kilka ważnych kwestii. Zaczynamy od tej fundamentalnej – co ludzi tak bardzo ekscytuje w latexie i dlaczego w ogóle go noszą?

Odpowiedzi ogółem

Wydawałoby się na pierwszy rzut oka, że latex jest materiałem bardzo niepraktycznym, a dodatkowo wiele osób ma z nim dwuznaczne skojarzenia. Mimo wszystko wiele ludzi bardzo chętnie go ubiera, robi zdjęcia i czerpie z tego dużo radości. Zobaczmy zatem co odpowiedzieli oni na pytanie „Co najbardziej podoba Ci się w latexie?”. Poniżej prezentujemy zbiorcze wyniki odpowiedzi na tak postawione pytanie przez osoby, które latexem się interesują i go noszą. Każda odpowiadająca osoba mogła wybrać dowolną liczbę odpowiedzi, które według niej są najbardziej adekwatne.

Jasno trzeba stwierdzić, że na czele bezapelacyjnie są 4 odpowiedzi, które uzyskały ponad 80% głosów. Zatem co najmniej 4 na 5 osób nosi latex z uwagi na to, że opina on ciało, ma unikalny wygląd i połysk, pozwala w wyjątkowy sposób odczuwać dotyk i różne bodźce oraz ma wymiar seksualny. Trudno się dziwić takim wynikom. Wynikają one bezpośrednio z właściwości i struktury latexu. To materiał wyjątkowo elastyczny o idealnie gładkiej powierzchni. Oznacza to, że latexowe ubrania mogą świetnie przylegać do ciała i oddawać jego kształty. Dodatkowo można go nabłyszczyć i wypolerować, dzięki czemu osiąga się wygląd kompletny, dążący do perfekcji. Oprócz wyglądu zewnętrznego, ważne okazują się również odczucia osoby noszącej. Te też są dość wyjątkowe z uwagi na fakt przylegania materiału do ciała. Dzięki temu dotyk i wszystkie bodźce są odczuwane w zupełnie odmienny sposób, niż przy innych materiałach. To właśnie te cechy sprawiają, że latex jest materiałem tak oryginalnym i zapewniającym wrażenia osobie noszącej oraz patrzącej. Niektóre materiały wyglądają podobnie, ale na tym podobieństwa się kończą. Na czwartym miejscu uplasowała się odpowiedź odnosząca się do aspektu seksualności latexu. Można podejrzewać, że skojarzenie latexu z szeroko pojętą seksualnością wynika przede wszystkim z tego, że jeszcze nie tak dawno temu wykorzystywany był niemal wyłącznie w treściach erotycznych i fetyszowych. Niemniej dzisiaj jesteśmy świadkami dużej zmiany, gdyż latex „wchodzi na salony”. Potwierdza to również inne nasze pytanie w ankiecie, które jasno wskazuje, że aspekt modowy jest nie mniej ważny od aspektu fetyszowego.

Czy płeć ma znaczenie?

Trzeba zauważyć, że zdecydowaną większość rozważanych odpowiedzi udzielali mężczyźni. Ich odpowiedzi są niemal zbieżne z tymi, które widzieliśmy powyżej i to oni w znacznej mierze wywarli wpływ na taki kształt całościowych wyników. Warto zatem oddać głos kobietom i zobaczyć jak w ich przypadku kształtują się odpowiedzi. Poniżej przedstawiamy zatem odpowiedzi na to samo pytanie, ale z ograniczeniem jedynie do odpowiedzi kobiet. Dla łatwiejszej analizy, odpowiedzi ułożone są dokładnie w tej samej kolejności co powyżej.

Już na pierwszy rzut oka dostrzec można pewne rozbieżności. Aspekt opinania ciała przez latex oraz jego unikalny wygląd i połysk są niezmiennie najważniejsze. Dotyk i odbiór bodźców również są ważne. Charakterystyczne jest jednak to, że latex pozwala kobietom czuć się w nim atrakcyjnie i seksownie, co też dodaje im dużo pewności siebie. Dzięki temu mogą się również wyróżniać z tłumu. Mniej ważne jest natomiast pobudzenie seksualne. Pozostałe kwestie rozkładają się już podobnie dla oby płci. Stąd wniosek, że kobiety – w porównaniu do mężczyzn – cenią latex bardziej za to jak w nim wyglądają, niż jak się w nim czują. Na polu dostępności oraz możliwości wyboru różnych latexowych części garderoby to właśnie kobiety mają większy wybór (sukienki, pończochy, spódniczki itp.). Chociaż każdy może nosić to co chce i co mu się podoba, to jednak w klasycznym ujęciu kobietom dużo łatwiej jest stworzyć bardziej różnorodne latexowe zestawy.

A co z tymi którzy latexu nie noszą?

Podobne pytanie zadaliśmy również osobom, które latexu nie noszą, ale się nim interesują lub kiedyś spróbowali, ale z różnych powodów go nie ubierają. Jak tutaj wygląda sytuacja?

Czołówkę odpowiedzi zajmują odpowiedzi związane z aspektem wizualnym, a pierwszy z nich to wygląd i połysk. To naturalna odpowiedź, gdyż na widzu to właśnie wygląd latexu robi największe wrażenie. Taki wygląd skutkuje także wzrostem atrakcyjności noszących latexowe ubrania osób. Trzecie miejsce to opinanie ciała przez gumę. Z pewnością chodzi tu o kwestię podkreślania sylwetki przez ubranie. Niemniej ważna jest tutaj seksualność. Z uwagi na mały realny kontakt z materiałem, na dalszy plan schodzą rzeczy takie jak dźwięk i zapach.

Podsumowanie

Tak przedstawiają się najważniejsze odpowiedzi na pytanie „Dlaczego ludzie noszą latex?”. Jasno zatem trzeba przyznać, że latex to materiał jedyny w swoim rodzaju, który daje doznania obu stronom – noszącej i patrzącej. Opina ciało, podkreśla sylwetkę, błyszczy i daje duże wrażenia z jego noszenia. Oddziałuje na wiele zmysłów jednocześnie. Te cechy sprawiają, że czujemy się w nim ładniej, atrakcyjniej i seksowniej. W wyniku tego rośnie pewność siebie.

Jesteście zaskoczeni wynikami czy dokładnie tego się spodziewaliście? Czekacie na inne analizy? A może macie jakieś konkretne kwestie do zbadania? Dajcie znać w komentarzach!

4.3 6 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
1 komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wacław
Wacław
26.06.2023 23:28

PODPISUJĘ SIĘ POD TYMI ANKIETAMI W 1 000 000% – TO JEST TO