BONDiNG – latex na Netflixie

Świat
bonding_s1e01

Obecność latexu w produkcjach filmowych nie jest niespotykaną dotąd nowością. Kwestią czasu było zatem trafienie latexowych kreacji na Netflixa. Przyjrzyjmy się serialowi BONDiNG i poszukajmy latexowych ciekawostek.

BONDiNG to rodzima produkcja Netflixa, która zadebiutowała na topowej platformie streamingowej w kwietniu 2019 roku. Dotąd ukazały się 2 sezony, pierwszy siedmioodcinkowy i drugi ośmioodcinkowy. Niestety niedawno Netflix ogłosił, że nie zamierza kontynuować tej serii. Serial to komediodramat, którego kilkunastominutowe odcinki mają dość lekką formę, ale poruszają ważne kwestie osobiste i społeczne.

bonding_tiffany
Tiffany Chester (fot. Netflix)
Peter Devin (fot. Netflix)

Serial opowiada historię nowojorskiej studentki Tiffany Chester (Zoe Levin), która poza nauką pracuje jako domina, Mistress May. Jej najlepszy przyjaciel z czasów szkoły średniej Peter Devin (Brendan Scannell) pracuje jako kelner, ale ledwo wiąże koniec z końcem. Tiff składa mu więc ofertę współpracy jako asystenta dominy. W ten sposób poznajmy przygody z życia tej dwójki bohaterów.

BONDiNG to serial poruszający tematykę będącą czasem tematyką tabu – BDSM, dominacja, uległość, fetysze i inne. To z pewnością próba pokazania widzowi, że świat BDSM nie jest czymś strasznym jak mogłoby się mu wydawać. Robi to jednocześnie w sposób lekki, czasem wręcz zabawny.  Przedstawione w nim postacie to zwyczajni ludzie, którzy zmagają się z takimi samymi problemami jak wszyscy inni. Czy przedstawiony świat jest zgodny z rzeczywistością? To temat na zupełnie odrębną dyskusję. My chcielibyśmy przyjrzeć się teraz strojom zaprezentowanym w serialu. Znajdziemy w nim stylizacje ze skóry, lacku i oczywiście latexu. Ten ostatni jest oczywiście głównie noszony przez Tiff (a właściwie Mistress May), choć nie tylko. Przyjrzyjmy się zatem czterem głównym strojom zaprezentowanym w serialu.

bonding_s1e01
Fot. Netflix

Pierwszy latexowy strój pojawia się już na samym początku serialu – na początku pierwszego odcinka. Pete przychodzi do studia May i zastaje ją w klasycznej długiej czarnej latexowej sukni oraz długich rękawiczkach. Jest to bardzo elegancki strój, niemal wieczorowy. Tłem jest pokój studia w odcieniach czerwieni, który bardzo dobrze kontrastuje z postacią na pierwszym planie – połączenie czarnego i czerwonego to połączenie bardzo klasyczne i zmysłowe. Trzeba przyznać, że taka jedna z pierwszych scen w serialu musi robić duże wrażenie na widzu. Pokazany latex jest elegancki i niewyzywający, a jednocześnie zmysłowy.

bonding_s1e04_1
Fot. Netflix
bonding_s1e04_2
Fot. instagram.com/zoe_levin

Druga odsłona latexu to odcinek 4, gdy Tiff i Pete zjawiają się w domu klientki. Stylizacja Tiff składa się z lekko luźnego topu z długim rękawem i rozszerzanym dołem, krótkiej dwukolorowej spódniczki oraz długich kozaków. Zoe Levin opublikowała na swoim instagramowym koncie zdjęcie zza kulis, w którym dokładniej możemy przyjrzeć się jej strojowi. Warto zwrócić tu uwagę na dwie rzecz. Pierwsza to spódniczka, która odróżnia się od czarnej reszty, ale w końcu czarny pasuje do wszystkiego. Druga sprawa to skarpety, które często nosi się i ukrywa pod długimi kozakami tak, że można sobie nie zdać z tego sprawy. Wygląd wyglądem, ale wygoda też musi być.

Fot. instagram.com/zoe_levin
Fot. Netflix
bonding_s2e02_3
Fot. instagram.com/lucystheboss

Docieramy do drugiego odcinka drugiego sezonu. Tutaj mamy prawdziwy festiwal latexu umiejscowiony w jednej scenie. Główni bohaterowie uczestniczą w pierwszej lekcji u Mistress Miry – guru w świecie dominacji, u której dziewczyny biorą lekcje. Tutaj widzimy Tiffany w bardzo ciekawym stroju – czarnej sukience z charakterystycznymi rozcięciami, uprzęży, gorsecie z metalowymi wykończeniami oraz bardzo długimi kozakami. Stylizacja to oczywiście dzieło Lucy Hawkins, kostiumografa serialu. Pokazuje ona na swoim profilu Instagrama szkic tej stylizacji, inspirację oraz jego wykonanie. Trzeba przyznać, że całość jest bardzo dobrze skompletowana. Czarny latex kontrastuje z wypolerowanymi metalowymi wykończeniami uprzęży, gorsetu oraz butów. W tej samej scenie widzimy jeszcze jeden strój. Tym razem jest to występujący w BDSM strój psa, a w tym konkretnym przypadku dalmatyńczyka. To kombinezon, skarpety, maska, ogon, łapy oraz czerwona uprzęż. Trzeba przyznać autorom, że wykonanie takiej stylizacji w tak całościowy sposób to duże zaangażowanie. Ta scena to prawdopodobnie jedna z najbardziej dopracowanych scen w kontekście strojów. I bardzo dużo w niej latexu!

Serial BONDiNG to serial o wielu aspektach związanych z życiem, problemami, psychologią oraz szeroko rozumianym światem BDSM. Znalazło się w nim miejsce także dla latexu. Został on pokazany w bardzo ciekawy sposób, który się nie narzuca. Widz może zobaczyć nieprzypadkowe, eleganckie stylizacje. Latex pozwala wyrazić jakąś ideę, przekaz lub wizję stroju w oryginalny sposób. Suknia wieczorowa może być równie dobrze zrobiona z latexu, dzięki czemu nawet klasyczna i prosta suknia staje się czymś wyjątkowym obok czego trudno jest przejść obojętnie. Miejmy nadzieję, że dobrze coraz częściej będziemy mogli oglądać na ekranach kin, telewizorów czy komputerów świetne latexowe kreacje.

Latex

Venus Prototype
Rubberdawg

Leather

MaMa Leather

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments