American Horror Stories – latex na pierwszym planie

Świat

American Horror Stories to serial przecierający szlaki do wejścia latexu na kolejny, wyższy poziom obecności w filmach i mass mediach. To horror, w którym pierwszoplanowi aktorzy zostali ubrani w latex od stóp do głów. Ich gumowe kreacje stają się nieodłączoną częścią ich charakteru.

Amerykański serwis streamingowy Hulu (dostępny wyłącznie w USA) 15 lipca 2021 roku rozpoczął udostępnianie pierwszego sezonu American Horror Storiers. To produkcja wytwórni 20th Television stworzona przez Rayana Murphy’ego oraz Brada Falchuka. Serial to spin-off serialu American Horror Story. Ma on formę antologii, zatem każdy odcinek jest osobną opowieścią. Naszą uwagę przykuwają dwa pierwsze odcinki z całego pierwszego, siedmioodcinkowego sezonu. Zostały one zatytułowane „Rubber(wo)Man”. Ten tytuł oczywiście jest nieprzypadkowy, więc warto przyjrzeć się sprawie nieco bliżej.

Aby powstrzymać się od znaczących spojlerów, spójrzmy na „Rubber(wo)Man” głównie pod kątem latexowych kreacji. Historia rozpoczyna się od chwili wprowadzenia się nastoletniej Scarlett (w tej roli Sierra McCormick) wraz z ojcami – Michaelem i Troyem  – do nowego domu. Nie jest to przypadkowy dom, to Dom Mordu (ang. Murder House). Jego nazwa jest nawiązaniem do oryginalnego serialu. To dom Rubberman’a, który słynie z mordowania jego mieszkańców. Bardzo szybko Scarlett znajduje w szafie nowego domu tajemniczy strój, którym okazuje się być… czarny latexowy kombinezon, maska oraz rękawiczki. Zafascynowana bohaterka postanawia natychmiast przymierzyć nowy strój. Koniecznie obejrzyjcie tę scenę i zobaczcie co się stało:

Trzeba przyznać, że reakcja Scarlett jest bardzo naturalna. Natychmiastowa chęć przymierzenia nowego ubrania jest znana chyba każdemu, kto chociaż raz kupił sobie nowy latex, szczególnie w postaci całego kombinezonu. Wiele zdradza też tajemniczy uśmiech na twarzy nastolatki, który pojawia się tuż przed zdjęciem ubrania z wieszaka. Zdecydowanie nie potrafi przejść koło niego obojętnie. Czymże jest przymiarka nowego latexu bez przejrzenia się w lustrze? No właśnie. Dlatego również Scarlett czym prędzej odwraca się do lustra. Widzi tam swoje obicie, ubranej od stóp do głów w czarny latex. Po chwili jednak widzi w nim… mężczyznę. To jest właśnie Rubberman. Tak zatem Rubberman staje się Rubber(wo)man.

Chociaż scena znalezienia gumowego ubrania kończy się wyrzuceniem go z przerażenia do kosza, to oczywiście historia tutaj się nie kończy, a wręcz dopiero zaczyna. Okazuje się bowiem, że strój pojawia się w szafie w pokoju Scarlett. Dziewczyna jest przekonana, że to któryś z ojców przyniósł go z powrotem do domu. Bez namysłu ubiera go ponownie i postanawia przestraszyć ojców. Zobaczcie jak to wyglądało:

Prawda jest jednak taka, że nikt nie przyniósł ubrania do domu. Ono pojawiło się samo. Scarlett została wybrana. W ten sposób latex staje się integralną częścią bohaterki, a jej dalsze poczynania odbywają się właśnie w latexie. Aby poczuć klimat serialu, spójrzmy jeszcze na finałową scenę „Rubber(wo)Man”:

Latexowe ubranie stało się w serialu sposobem na przemianę bohaterki w kogoś innego, w nową postać, która potrafi zabijać. Daje jej siłę i poczucie pewności siebie. Znajdując tajemniczy kombinezon, Scarlett jest nim zafascynowana i zaintrygowana. Również później, pomimo wcześniejszego przerażenia, bez wahania ubiera go ponownie by zrobić żart ojcom. Tworzy to realny obraz latexu. Oczywiście poza filmową fikcją, czyli mordowaniem w latexie, uczucia są bardzo zbieżne z rzeczywistością. Latex pozwala na bycie kimś innym, wyróżnianie się i nabranie pewności siebie. To bardzo ważny aspekt pojawiający się w opiniach osób noszących gumę. Latex (szczególnie pełny strój z maską) pozwala na swoiste oderwanie się od rzeczywistości, stanie się inną osobą. Dzięki temu wiele osób czuje się o wiele atrakcyjniej. Całość zatem składa się na bardzo duży zestaw pozytywnych emocji, które sprawiają, że chce się ubrać gumę jeszcze raz i jeszcze raz wrócić do tych emocji.

Na koniec jeszcze kilka zdjęć zza kulis, które w mediach społecznościowych wrzucają sami aktorzy. Są to przede wszystkim Sierra McCormick (Scarlett), Devyn LaBella (dublerka Scarlett) oraz Troy Castaneda (Rubberman). Latex zdaje się przynosić aktorom wiele frajdy i jest nowym doświadczeniem. My czekamy na możliwość zobaczenia serialu także poza USA oraz oczywiście na kolejne produkcje z tak dużym udziałem latexu.

 

PS Pamiętajcie – noście latex, ale nie mordujcie 😉

Zdjęcie: instagram.com/sierramccormick
Zdjęcie: instagram.com/sierramccormick
Zdjęcie: instagram.com/devynlabella
Zdjęcie: instagram.com/devynlabella
Zdjęcie: instagram.com/devynlabella
Zdjęcie: instagram.com/devynlabella
Zdjęcie: instagram.com/devynlabella
Zdjęcie: instagram.com/troytazcastaneda
Zdjęcie: instagram.com/troytazcastaneda
Zdjęcie: instagram.com/troytazcastaneda
5 3 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
1 komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wacław
Wacław
26.06.2023 23:44

SUPER STROJE – SAM BYM W TAKIE SIĘ WŚLIZGNĄŁ – BYŁO BY SUPER i SEXY – GRATULACJE